Dzielnicowiec® chroniony patentem
Od przeszło 1,5 roku tj. od 17 lutego 2023 roku znak towarowy Dzielnicowiec® jest zastrzeżony w Urzędzie Patentowym. Oznacza to, że jeśli konkurencja użyje nazwy „dzielnicowiec®” np. w rejestracji domeny internetowej złamie prawo.
Co to jest znak towarowy?
Znakiem towarowym może być każde oznaczenie umożliwiające odróżnienie towarów i/lub usług jednego przedsiębiorcy od towarów i/lub usług innego przedsiębiorcy oraz możliwe do przedstawienia w rejestrze znaków towarowych w sposób pozwalający na ustalenie jednoznacznego i dokładnego przedmiotu ochrony udzielonej na znaku.
Znaki towarowe są oznaczeniami stosowanymi w handlu, służącymi do identyfikacji produktów i/lub usług konkretnego przedsiębiorcy. Umożliwiają one odróżnianie produktów tego samego rodzaju oferowanych przez różnych przedsiębiorców, stanowiąc tym samym podstawę budowania wizerunku i reputacji marki.
Zarejestrowany znak towarowy jest chroniony prawem, a więc jego właściciel uzyskuje ochronę prawną na towary i usługi sygnowane tym znakiem. Znak towarowy ma charakter monopolu, a więc takie prawo jest prawem wyłącznym i przysługuje tylko jego właścicielowi.
DZIELNICOWIEC® jest chroniony patentem na znak towarowy słowny. Przykładami znaków towarowych słownych są m.in.: ADIDAS, WHISKAS, RENAULT.
Co DZIELNICOWIEC® zyskał rejestrując słowny znak towarowy?
Prawo ochronne na znak towarowy, udzielone przez Urząd Patentowy RP, ma terytorialny charakter, co oznacza, że jest ono skuteczne wyłącznie w granicach terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Polskie przepisy wskazują , że w okolicy zastrzeżonego znaku towarowego można umieszczać literkę R w okręgu. Jest to skrót od angielskiego słowa registered, co oznacza zarejestrowany. Oznacza to w skrócie, że dany przedsiębiorca chroni swoja markę z pomocą Urzędu Patentowego. To zaś wskazuje na prestiż danej marki, a w konsekwencji na wyższą sprzedaż.
Dlatego, jeśli chcieliby Państwo uzyskać na przykład rekomendację Waszego biznesu ze strony DZIELNICOWIEC® zapraszam do kontaktu –
Materiał powstał w oparciu o informacje znajdujące się na stronie Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej oraz na stronie www.ifirma.pl.